Wenezuela

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Wenezuela  
Informacje o kraju kod państwowy: VE
kontynent: Ameryka Południowa
stolica: Caracas
języki: hiszpański

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: nie

GSM: 900
GPS: 8 00 N, 66 00 W
energia elektryczna: 120V/60Hz

jednostka monetarna:
Boliwar wenezuelski: VEB
1VEB = 0.0004 USD
1VEB = 0.0003 EUR

kod telefonu: +58-212

Porady podróży i ostrzeżenia Wenezuela
Turystyka W ostatnich latach przemysł turystyczny Wenezuela odnotowała znaczący rozwój. Coraz więcej ludzi zaznajamia się z Wenezueli i co ten kraj oferuje. Znanych ośrodków turystycznych są, Wyspa Margarita, archipelag Los Roques, Canaima National Park i porywające miasteczko górskie Mérida w Andach. Ponieważ głównym tematem tej strony jest Margarita Island, a także Archipelag Los Roques Park Narodowy został objęty, krótki opis Canaima National Park i miasto Merida jest właściwe.
Kultura Wenezuelczycy mają bogate dziedzictwo kulturowe. Z pierwotnego Indian do Hiszpanii i Afryki, którzy przybyli po hiszpańskim podboju XX wieku fale imigracji doprowadził do wielu Włochów, Portugalczyków, Arabowie, Niemcy, Maroka Żydów i innych z krajów graniczących z Ameryki Południowej. Około 93% Wenezuelczyków żyć w miastach w północnej części kraju. Mimo że prawie połowa powierzchni jest na południe od rzeki Orinoko, tylko 5% ludności mieszka w tym obszarze. Ponad 96% ludności nazywać się katolikiem. Reszta należy do innych kościołów, głównie w kościele protestanckim.
Kuchnia Żywności w Wenezueli jest zwykle łatwe i aromatyczne. Caracas twierdzi, że większa różnorodność restauracji niż jakiekolwiek inne miasto Ameryki Południowej, a na pewno byłoby miło, aby spróbować udowodnić, nawet jeśli nie powiodło się. Wenezueli gotowania Europejskiej, rodzimych i afrykańskie korzenie - heterodox kuchni powstały na przestrzeni wieków przez imigrantów.
Klimat Klimat zależy od wysokości. Obszarach nizinnych mają klimat tropikalny, a obszary górskie są znacznie chłodniejsze. Pakiet sweter lub kurtkę, jeśli planujesz spędzić dowolnym czasie w Andach. Pora deszczowa trwa od maja do grudnia. W tym okresie istnieje możliwość zalania w niektórych nisko położonych obszarów, takich jak Llanos oraz w niektórych dolinach Andów. Różne części Wenezueli, w tym Caracas i wschodniej części Sucre, są narażone na trzęsienia ziemi, choć nie było żadnych poważnych te od wielu lat.
Język Istnieją co najmniej 40 języków w Wenezueli, ale hiszpański jest językiem posługuje się większość Wenezuelczyków. Konstytucja Wenezueli z 1999 roku oświadczył hiszpański i języków używanych przez rdzennych ludzi z Wenezueli jako języki urzędowe. Osób niesłyszących używać różnych języka migowego Lengua de Sénas Wenezuelskiej (LSV).

Caracas, Wenezuela

Piątek 23, Lipiec

Z wikipedii o Wenezuela

Wenezuela (Boliwariańska Republika Wenezueli, República Bolivariana de Venezuela, nazwa wprowadzona przez Hugo Cháveza w 1999 roku) – państwo położone w północnej części Ameryki Południowej.
Większe miasta: Caracas, Maracaibo, Valencia, Barquisimeto, Ciudad Guayana, Maracay, Ciudad Bolívar, San Cristóbal, Maturín, Barcelona Wenezuela graniczy z następującymi państwami: Brazylia 2200 km Kolumbia 2050 km Gujana 743 km Całkowita długość granic: 4993 km Najwyższy punkt: Pico Bolivar 5007 m Najniższy punkt: tafla morza Karaibskiego 0 m Podział administracyjny: 22 kraje związkowe, jedno terytorium federalne oraz 72 dependencje Wyznawcy poszczególnych religii: 85% katolicy, 12% protestanci Klimat: tropikalny, ciepły, wilgotny, bardziej umiarkowany na wyżynach
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Wenezuela, Caracas