Turcja

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Turcja  
Informacje o kraju kod państwowy: TR
kontynent: Azja
stolica: Ankara
języki: turecki

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800
GPS: 39 00 N, 35 00 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Lira turecka: TRY
1TRY = 0.685 USD
1TRY = 0.540 EUR

kod telefonu: +90-312

Porady podróży i ostrzeżenia Turcja
Kultura Turcja ma bardzo starą tradycję tańca ludowego, która zmienia się w zależności od regionu, każdy taniec jest kolorowe, rytmiczne, elegancki i stylowy. Poniżej znajdują się wśród najbardziej popularnych: "Çayda Cira" z regionu Sivas w Central Anatolia jest wykonywane przez młode dziewczyny ubrane w złoto i srebro haftowane kaftany, którzy tańczą w ciemności z zapalonymi świecami w rękach. W "Silifke Yoğurdu" z regionu Mersin na południu Morza Śródziemnego, tancerzy kliknij drewniane łyżki razem nad ich głowami. "Şeyh Samil" z regionu Kars na Wschodzie, to pięknie udramatyzowane legendy kaukaskich bohaterem ". Kilic Kalkan" to epicka taneczne wykonywane z mieczami i tarczami z regionu Bursa, i "Zeybek" z Izmir jest kolejnym epickim i energicznych tańców ludowych wykonywane przez tancerzami, którzy huk kolanach na podłodze pomiędzy stopniami.
Jedzenie Kuchni tureckiej jest znany jako jeden z najlepszych na świecie. Jest uważany za jednego z trzech głównych kuchni świata ze względu na różnorodność swoich potraw, jego zastosowanie naturalnych składników, jej smaki i gusta, które z apelem do wszystkich smakoszy i jego wpływ w całej Europie, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki . W kuchni pochodzi z Azji Środkowej, pierwszy dom Turków, a następnie ewoluowała z wkładów śródlądowych i śródziemnomorskiej kultury, z którym Turcy interakcje po ich przybyciu do Anatolii.
Zakupy Turcja jest jednym z największych światowych miejsc na zakupy. Położony w historycznym rozdrożu handlowy łączący do Silk Road, kraj był raj wieków, oferujący wszystko, od ręcznie tkane tureckie dywany i kilimy, biżuterię, antyki i Iznik ceramiki, rzeźbione pianki morskiej i rosnąca liczba marek i projektantów, w tym Mavi Jeans, Vakko i Beymen. Będziesz także radość z różnorodności kulinarne zakupy, w tym świeżych owoców i warzyw na rynkach w każdym mieście, traktuje słodki, orzechów i przypraw, herbata turecka, kawy i alkoholowych trunków.
Język Językiem urzędowym Turcją jest jednak Ethnologue zawiera wiele języków mniejszości z których niektóre są wypowiedziane przez wiele osób. Zgodnie z art 42 Konstytucji Turcji: "No języku innym niż język turecki jest nauczany jako język ojczysty do obywateli tureckich w każdej instytucji szkoleniowych lub edukacyjnych. Języków obcych nauczanych w instytucji szkolenia i kształcenia i zasady postępowania w szkołach prowadzących szkolenia i kształcenia w języku obcym powinny być ustalone przez prawo. Postanowienia traktatów międzynarodowych są zastrzeżone.
Zabytki Słynne zabytki-Ayasofya muzeum Topkapi Pils, Zila mošeja, Dolmabahce pils, Sénas Trojas, Efez, Aphrodisias, Pergamon, Pamukkale, Goreme - Kapadocja, Nemrut, Safranbolu pilsētas.

Ankara, Turcja

Wtorek 27, Wrzesień

Z wikipedii o Turcja

Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Turcja, Ankara