Moskwa

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Zdjęcia Moskwa
 
 
 
 
Zdjęcia Moskwa w Panoramio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorii handlowych Moskwa
Kategorie informacji
Porady podróży i ostrzeżenia Moskwa
Turystyka Komitet Turystyki Rządu Moscow City powstała 1 października 1998 r. , zgodnie z Zakonem mera Moskwy. Komitet został powołany jako niezależna struktura, dotyczące obszaru turystycznego tylko, zgodnie z zaleceniami Światową Organizacją Turystyki. Gregory Antioufeev został mianowany przewodniczącym Komitetu. Komisja zatrudnia 20 osób. Komitet ma na celu głównie: Kształtowanie pozytywnego wizerunku Moskwy za granicą. Oraz zachęcanie większej liczby osób do Moskwy. Rozwój infrastruktury turystycznej miasta. Jednym z głównych celów Komisji jest zwiększenie dochodów budżetu miasta z turystyki. W skrócie stanowisko Komitetu mogą być definiowane w następujący sposób: "Turystyka powinny być korzystne dla Moskwy, miasta i przez Moskwę dla całej Rosji". Gregory Antioufeev uważa, że ​​Moskwa powinna stać się centrum turystyki na świecie, bez których turystyka świat można sobie wyobrazić
Cultura Niewiele jest miast na całym świecie, które współbrzmią z historią i kulturą sposób Moskwa nie. Czy znajdziesz się podziwiając Katedra św Bazylego i murów Kremla na Placu Czerwonym, wpatrując się z podziwem w jednym z siedmiu Stalina siostry brzydki, udać się do Teatru Wielkiego na noc magii i bedazzlement, a nawet wychodzić na patriarchy stawy na off-możliwość jazdy na diabła . . . Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz w tym mieście, na pewno czuć się niemal namacalna aura dramatu, intryg, namiętności, polityki i wręcz skullduggery przenika każdy powiew mroźnego powietrza.
Zabytki Moskwa jest żywym muzeum tysiąclecia historii politycznej, religijnej i kulturowej. Moskwa może być przytłaczające doświadczenie dla zwiedzających - nie tylko tak wiele do zobaczenia w tym mieście ogromne i tętniące życiem, z prawdziwie wzniosły się do jakże nieco śmieszne. Skorzystaj z naszego wirtualnego przewodnika, aby znaleźć niezbędne miejsc w stolicy Rosji.
Zakupy Oczekiwać poważnego shopaholics rozpocząć oddech po ich wprowadzić nadzwyczajne centrów handlowych i butików w centrum miasta. Wszystkie wielkie marki nazwę tutaj, plus poważnie drogie lokalnych producentów też. Rosjanie lubią wyglądać dobrze i są gotowe wyłożyć góry rubla o prawo drobiazgi, więc przyłączyć się do dużych wydających w ekskluzywnej centrach handlowych lub głową w dół do ogromnych hurtowni na przedmieściach odkopać jakieś tanie wyroby elektroniczne, okazyjnych piwnicy DVD oraz oprogramowanie z niektórych źródeł mniej niż wiarygodne. Wszystkie dobra zabawa!
Upominek Pomimo wielu zmian do zamiatania Rosji w ostatnich latach tylko jeden z pamiątkami musi zabrać do domu (nadal) słynnej lalki Matryoshka. To byłoby lalki wewnątrz lalka wewnątrz wewnątrz lalka . . . A najlepszym miejscem, aby lalka Matryoshka jest Izmailovsky rynku, co jest najlepsze dojechać ciemno niebieska linia na metro do Izmailovsky Park. Trzymaj portfel zakopane pod kilka warstw ubrań, i nie przegap szaszłyk (rosyjski gril). Notatka: Podczas spaceru na Stary Arbat, można zauważyć wiele sprzedawców sprzedających matrioszki. Nie być turystą i kupić. To będzie Cię kosztować dwa lub trzy razy na cenę Izmailovsky.

Moskwa, Rosja

Sobota 29, Luty

Z wikipedii o Moskwa

Moskwa (ros. Mocква) – stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jest także największym miastem Europy, liczącym 10, 51 mln mieszkańców (2010), przy czym cała aglomeracja liczy 14, 6 mln mieszkańców (2007) World Gazetteer:. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji.

Moskwa jest siedzibą najwyższych władz państwowych Rosji w tym: prezydenta, parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji) oraz rządu. W przeszłości miasto było stolicą: Księstwa Moskiewskiego (1213-1328), Wielkiego Księstwa Moskiewskiego (1328-1547), Carstwa Rosyjskiego (1547-1712), Rosji Radzieckiej (1917-1922) i Związku Radzieckiego (1922-1991). Moskwa jest także stolicą Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Znajduje się tu ponad 600 świątyń różnych wyznań, w tym Cerkiew Chrystusa Zbawiciela – największa na świecie cerkiew prawosławna, a także Monaster Daniłowski – siedziba patriarchy Moskwy i całej Rusi. Podczas II wojny światowej Moskwa jako jedyna stolica europejska odparła ataki niemieckie uzyskując tytuł "miasta-bohatera".

Miasto jest obecnie jednym z najważniejszych ośrodków finansowych świata. W rankingu miast światowych pod względem kosztów życia Moskwa zajęła w 2006 pierwsze miejsce jako najdroższe miasto świata, w 2009 była trzecia.

W 1990 historyczne centrum miasta (Kreml oraz plac Czerwony wraz z nawiązującymi do nich obiektami) zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W 2009 Moskwa była gospodarzem Eurowizji 2009, po zwycięstwie Dimy Biłana w 2008 z sumą 272 pkt. Było to pierwsze zwycięstwo Rosji na tym międzynarodowym festiwalu. Cały konkurs odbywał się w dniach 12, 14 i 16 maja (2 półfinały i finał) w Hali Olimpijskiej.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Rosja, Moskwa