Polska

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Polska  
Informacje o kraju kod państwowy: PL
kontynent: Europa
stolica: Warszawa
języki: polski

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800/3G
GPS: 52 00 N, 20 00 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Złoty polski: PLN
1PLN = 0.322 USD
1PLN = 0.255 EUR

kod telefonu: +48-22

Porady podróży i ostrzeżenia Polska
Ludzie Ludności Polska jest około 38 milionów euro. II wojny światowej straty w Polska była aż o 6 milionów, w tym 3 mln Żydów poddanych ubojowi w hitlerowskich obozach śmierci. Obecnie ponad 98 procent osób to Polacy, z małymi grupami Ukraińców, Białorusinów, Niemców, Słowaków i Litwinów.
Język Polacy mówią językiem słowiańskim i mają szczególne zamiłowanie do języka angielskiego. W rzeczywistości, angielski jest najpopularniejszym językiem obcym w Polska. Polskiego społeczeństwa jest w dużej mierze miejskich centric z 60% populacji mieszka w miastach. Istnieje wiele dużych miast, w tym pięciu z populacji ponad 500. 000. Warszawa, stolica, jest największym z policzenie z 1, 7 mln mieszkańców. Kraków (Kraków), Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi kilka innych wielkich metropolii.
Kultura Stylu i osobowości polskiego życia zostały ukształtowane od tysiąca lat. Kultury narodowej urodził się wpływów łacińskiego i bizantyjskiego na świecie, a od dialogu między mniejszości etnicznych w Polska. Polacy zawsze z zadowoleniem zagranicznych artystów i był chętny do naśladowania, co się dzieje w innych krajach. W stężeniu 19 i 20 wieku Polaków w rozwój kultury często miały miejsce działalności politycznej i gospodarczej. Te czynniki przyczyniły się do wszechstronnego charakteru polskiej sztuki, z wszystkimi jego niuansami złożone.
Turystyka Polska jest częścią światowego rynku turystycznego z coraz większą liczbę odwiedzających, zwłaszcza po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Turystyka w Polska przyczynia się do całego kraju gospodarki. Najpopularniejsze miasta to Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Lublin, Toruń i zabytkowego Auschwitz obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Najlepszym rekreacyjnych cele obejmują Polska w Pojezierzu Mazurskim, nad Bałtykiem, w Tatrach (najwyższe pasmo górskie w Karpatach), Sudety i Puszczy Białowieskiej. Głównym oferuje Polska turystycznych obejmują zwiedzanie w miastach i poza miastem zabytków, podróży służbowych, turystyki kwalifikowanej, agroturystyki, turystyki górskiej (trekking) oraz wspinaczki wśród innych. Polska jest 14 krajem najczęściej odwiedzanym przez zagranicznych turystów.

Warszawa, Polska

Niedziela 21, Lipiec

Z wikipedii o Polska

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo położone w Europie Środkowej.., a szóste w Unii Europejskiej.

Od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Białorusią, od północnego wschodu z Litwą oraz od północy z rosyjską eksklawą o nazwie obwód kaliningradzki. Ponadto większość północnej granicy Polski wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Polska wyłączna strefa ekonomiczna na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji.

III Rzeczpospolita jest szybko rozwijającym się państwem, członkiem wielu organizacji międzynarodowych. Polska należy do Unii Europejskiej, NATO, ONZ, Światowej Organizacji Handlu, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Międzynarodowej Agencji Energetycznej, Rady Europy, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz G6. Polska jest jednym z założycieli organizacji takich jak: Środkowoeuropejskie Porozumienie o Wolnym Handlu (opuszczone w 2004 r.), Rada Państw Morza Bałtyckiego, Grupa Wyszehradzka czy Trójkąt Weimarski. Ponadto Polska należy do Układu z Schengen oraz stara się o wejście do Strefy Euro i Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Polska, Warszawa