Norwegia

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Norwegia  
Informacje o kraju kod państwowy: NO
kontynent: Europa
stolica: Oslo
języki: norweski

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800
GPS: 62 00 N, 10 00 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Korona norweska: NOK
1NOK = 0.153 USD
1NOK = 0.121 EUR

kod telefonu: +47-22

Porady podróży i ostrzeżenia Norwegia
Turystyka Trasy biegowe narciarskich w Norwegii i miejscowości z działa zjazdowych są najbardziej popularnych miejsc dla podróżnych. Wspinaczka górska, obserwowanie ptaków, lodowiec turystyka i wędkarstwo można delektować się również w ogromnej pustyni Norwegii. Oslo to miasto, które oferuje usługi dla miłośników, ale patrząc na zmiany tempa wiele muzeów i zabytków godne uwagi są dostępne.
Kultura Położony daleko od centrów kultury, takich jak Florencja, Rzym i Paryż, Norwegia często odizolowane od głównych europejskich nurtów kultury i rozwoju. Mimo silnej kultury kwitnące tutaj co najmniej od IX wieku. Ustalenia z miejsca pochówku wskazują, że Wikingowie byli wielkimi stoczniowców z silnie rozwiniętych tradycji artystycznej reprezentowane w rzemiosło, rzeźba w drewnie i biżuterii. Co istotne, te umiejętności były przekazywane do tych części Europy, które zajęli. Pięknie zdobione drewniane kościoły wybudowane po chrześcijaństwo zostało wprowadzone do Norwegii również podkreślić zdolności artystycznych narodu norweskiego. Gotycka katedra w Trondheim, znany jako Nidarosdomen, reprezentuje złoty wiek rozwoju kulturalnego Norwegii. Był to ostatni pomnik ma stanąć przed ciemne epoki, w której prawie połowa ludności została wybita przez dżumy i Norwegia przestała być niepodległym państwem.
Język Ponad 99% populacji 4, 3 mln Norwegii mówić językiem urzędowym, norweski. Norwegian posiada 2 form pisanych, "bokmal" (Księga norweski) i "nynorsk" (New Norwegian) i ma takie same prawnego uznania, choć "bokmal" jest coraz bardziej powszechne. Językach mniejszości to fiński, wypowiedziane przez 0, 2% ludności, głównie w północnym regionie Finnmark, jak również "Sami", w języku ściśle związane z Finlandii, wypowiedziane przez 0, 9% ludności Norwegii.
Jedzenie Na śniadanie większość Norwegów jeść kanapki z masłem i dżemem, ser lub jakieś mięso w plastry na górze. My najczęściej picie mleka na śniadanie. Nasze mleko pochodzi od krowy, i to jest bardzo zdrowe. Ale nie tylko jeść chleb, jemy płatki śniadaniowe, zbyt. To nie jest zwykle zjeść ciepły posiłek na śniadanie w Norwegii. Studenci zjeść obiad w szkole około południa. Wnosimy kanapki z domu i kupić zimne, świeże mleko pić. Nie otrzymujemy żadnych gorących posiłków w szkole, jak mogłoby się zrobić. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze własne jedzenie. Jeśli zapomnij wziąć ze sobą lunch, kupujemy coś do jedzenia w najbliższy sklep w mieście. Zazwyczaj obiad około piątej. Co jemy różni się od sezonu na sezon, od rodziny do rodziny. Większość rodzin jeść ryby dwa razy w tygodniu lub więcej. Nie jeść na surowo, jak to zrobić, to albo gotować lub smażyć.
Zakupy Większość miast posiada sklepy norweskiego rękodzieła. Srebra i garncarskich są liczne i warte odwiedzenia. Tradycyjne elementy są drukowane tkaniny, tkane, dzianiny, rzeźby w drewnie, srebro, emalia, cyny, szkła i porcelany. VAT, znany jako MOMS, jest pobierany w 25% na większość towarów. Można uzyskać wolne od podatku kontrole z jednego z 3000 sklepów prowadzenia naklejki "Tax free dla turystów. Te sklepy zapisać odwiedzających od 11 do 18% ceny zapłaconej przez rezydentów. Zwrot podatku VAT zostaną wypłacone w gotówce na lotniska, promy, statki wycieczkowe i przejściach granicznych.
Koszty Norwegia jest drogie. Zapłacisz za wszystko, od wkładów kawy do przekraczania mostów i tuneli przy użyciu, wizytę w kościołach do odbierania połączeń przyrody w publicznych toaletach. Jeśli pobyt w pola campingowe (lub, jeszcze lepiej, obóz na świeżym powietrzu - patrz P000) i przygotowywać własne posiłki, można wycisnąć przez wokół Nkr200 do Nkr220 na osobę dziennie. Przebywanie w schroniskach, które wliczone jest śniadanie (albo zjeść śniadanie w piekarni), obiad w niedrogiej restauracji i podnoszenia pozycji supermarket na kolację, prawdopodobnie można zarządzać na Nkr350 dziennie. Zatrzymując się w hotelu, który obejmuje śniadanie w formie bufetu, lekkim lunchu i kolacji w restauracji o umiarkowanych cenach, można spodziewać się wydać co najmniej Nkr600 na osobę na dzień, jeśli jesteś podwojeniu i Nkr750 jeśli podróżujesz sam . Po czynnikiem transportu (przejazdy kolejowe znacznie obniża koszty, ale linie kolejowe nie rozciągają się na północ poza Bodø), rozrywki (bilety na koncerty, kino zwykle zaczynają się od Nkr50, ale może być Nkr150) i alkoholu (opłaty pokrywają klub nocny zacząć od Nkr70) , znajdziesz się problemy z utrzymaniem w Nkr1000 limitu dziennego.
Waluty Waluty (Waluty w języku norweskim) Norwegii Krone - NOK. Liczba mnoga jest koron. Jedna Korona (1, 00 NOK/1. 00 kr. ) Wynosi 100 øre (w liczbie pojedynczej i mnogiej jest taka sama). W przeszłości, Norwegia miała mniejsze nominały banknotów (pieniądz papierowy), takie jak - 1 zł. (En Korona), 5 zł. koron fem), 10 zł. (Koron ti) i 20 zł. . (Koron tjue Projekty te są obecnie wycofywane z obiegu - i zostały zastąpione monetami.

Oslo, Norwegia

Piątek 21, Czerwiec

Z wikipedii o Norwegia

Norwegia, Królestwo Norwegii (bokmål Norge, Kongeriket Norge, nynorsk Noreg, Kongeriket Noreg) – państwo położone w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Administracyjnie podlegają Norwegii też Jan Mayen, archipelag Svalbard, Wyspa Bouveta, Wyspa Piotra I i Ziemia Królowej Maud na Antarktydzie (dwie ostatnie zgodnie z Traktatem Antarktycznym). Nazwa kraju pochodzi od Nordvegen, co znaczy droga na północ Norwegia 2008 – broszura wydana przez Innowation Norway, s. 13.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Norwegia, Oslo