Meksyk

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Meksyk
 
Informacje o kraju kod państwowy: MX
kontynent: Ameryka Północna
stolica: Meksyk, DF
języki: hiszpański

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: nie

GSM: 1900
GPS: 23 00 N, 102 00 W
energia elektryczna: 127V/60Hz

jednostka monetarna:
Peso meksykańskie: MXN
1MXN = 0.092 USD
1MXN = 0.072 EUR

kod telefonu: +52-55

Porady podróży i ostrzeżenia Meksyk
Turystyka Turystyka w Meksyku jest bardzo duży przemysł. Meksyk jest numerem jeden dla turystów zagranicznych w regionie Ameryki Łacińskiej i numer dwa miejsce w obu Amerykach, na całym świecie w rankingu dziesiąte miejsce pod względem przyjazdów turystycznych, z ponad 22, 6 milionów odwiedzających w 2008 roku, podczas gdy dolar wydatków podróży wszystkich odwiedzających wzrosła o 3, 4% do 13, 3 miliardów dolarów amerykańskich. [potrzebne źródło] Co więcej, badania WTTC pokazuje, że w kraju Podróże i gospodarki turystycznej zwiększyła swój wkład do 13, 2% PKB Meksyku, wzrost o 3, 8%. [potrzebne źródło]
Kultura Kultury meksykańskiej jest chyba jednym z najbardziej fascynujących kultur na całym świecie. Mieszanka silnych rodzimych legend, wypowiedzi artystycznych i hiszpańskim elementy kultury sprawiają, że kultury meksykańskiej wyjątkowy.
Klimat Przy planowaniu podróży do Meksyku należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe i pory roku, dzięki czemu można podejmować świadome decyzje o tym, gdzie się udać i co się pakować. Wiele osób automatycznie zakładać, że pogoda w Meksyku jest zawsze gorąca - nie prawda! Meksyk jest dużym krajem i jego Pogoda może znacząco różnić od jednego miejsca do drugiego. Pogoda w Meksyku zależy nie tylko od szerokości geograficznej, ale także wysokość. Meksyk tropikalne lasy, suche pustynie, żyzne doliny i pokryte śniegiem góry. Ponieważ teren Meksyku jest bardzo zróżnicowany, więc jest pogoda. Na wybrzeżu klimat jest na ogół spokojny przez cały rok, ale kilka miesięcy są deszczowe i inne suche i Meksyku mogą mieć dni - i nocy - które są dość chłodno.
Kuchnia Kuchnia meksykańska, styl jedzenia, które pochodzi z Meksyku, jest znana z różnych smaków, dekoracja kolorowe, różnorodne przyprawy i składniki, z których większość pochodzi z kraju. W kuchni Meksyku rozwinęła się przez tysiąclecia mieszania kultur tubylczych, a później elementy obce po 16 wieku. W listopadzie 2010 r. , kuchni meksykańskiej został dodany przez UNESCO do listy światowego "niematerialnego dziedzictwa kulturowego".
Język Rząd Meksyku rozpoznaje 68 różnych tubylczych Indian językach narodowych języków oprócz hiszpańskiego. Zdaniem Komisji Rozwoju Ludów Tubylczych (CDI) i Narodowy Instytut rdzennych języków [INALI], natomiast 10-14% populacji określa jako należące do rdzennej grupy, jedynie ok. 6% mówić ojczystym języku.
Zakupy W zależności od połowy oka, jest wiele wielkich wyborów na zakupy w Meksyku. Czy chcesz, aby Twoje wakacje Meksyk to zakupy na lokalnych rynkach z domowym sztuki lub po prostu zaopatrzyć się w niedrogie gadżety z zagranicy, to "znajdziesz szeroki wachlarz wielkich rynkach zakupów. Zakupy Meksyk to nie tylko świetny sposób, aby przekazać południu ale również wiele znakomitych oferty i dostęp do popularnych Ameryki Łacińskiej sztuki. Wszystkie miejscowości turystycznych, takich jak Cozumel, Cabo San Lucas, Taxco, Acapulco, a nawet w stolicy Meksyku, będą zakupy w takiej czy innej formie
Koszty Koszt życia w Meksyku mogą być bardzo niskie, jeśli jest zaradny i pacjenta wystarczy spojrzeć na właściwym miejscu i pozycji w prawo. Istnieje kilka opcji do wyboru, jeśli chodzi o standard życia. Nawet w dużych miastach można mieć bardzo wygodny styl życia. Ceny produktów znacznie mniej w porównaniu do Wielkiej Brytanii.
Waluta Peso (znak: $, kod: MXN) jest walutą w Meksyku. Nowoczesne peso i walut dolara miały wspólne pochodzenie, w 15-19 wieku dolara hiszpański, najbardziej dalszego używania jego znaku, "$". [ 1] Korona czeska jest 12 najbardziej walutą na świecie, trzecim najczęściej w obrocie obu Amerykach, a zdecydowanie najbardziej walutowej, w Ameryce Łacińskiej [2] Obecnie ISO 4217 kod peso MXN;. przed 1993 aktualizacji wyceny (patrz niżej), kod MXP był używany. Peso dzieli się na 100 centavos, reprezentowana przez "¢". Nazwa pierwotnie był używany w odniesieniu do pesos oro (złoty wagi) lub pesos plata (wagi srebra). Dosłowne tłumaczenie na język angielski hiszpański peso słowo wagi. Z dnia 05 kwietnia 2011, peso kurs walutowy 16. 81 za euro i 11, 82 za dolara.

Meksyk, DF, Meksyk

Poniedziałek 24, Styczeń

Z wikipedii o Meksyk

Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. – México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Środkowej. Sąsiaduje ze: Stanami Zjednoczonymi (na północy); Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu); Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie); Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

Meksyk zajmuje powierzchnię prawie 2 mln km², co daje mu pod tym względem 14. miejsce na świecie – jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie.

Jest jedynym przedstawicielem Ameryki Łacińskiej w OECD, co było możliwe dzięki silnej pozycji w regionie i ustabilizowanej sytuacji gospodarczeja w wyborach prezydenckich.

Meksyk jest państwem bogatym w surowce mineralne, jednakże z ograniczonym areałem ziemi uprawnej i z gwałtownie rosnącą populacją. Ponad połowa mieszkańców żyje w środkowej części kraju, podczas gdy rozległe rejony na suchej północy i tropikalnym południu są rzadko zaludnione. W ostatnich latach gospodarka kraju w dużej części opiera się na dochodach z turystyki i eksportu ropy naftowej. Wewnętrzna migracja ludności z rejonów wiejskich spowodowała gwałtowny rozrost ośrodków miejskich, w których mieszka obecnie ponad 2/3 ludności. Mimo poprawiających się wskaźników ekonomicznych duża część społeczeństwa w dalszym ciągu pozostaje biedna, co można przypisać częściowo kryzysowi z lat 80., który przejawiał się wysoka inflacją i ogromnym zadłużeniem zagranicznym.

Modernizacja i uprzemysłowienie pozostają w sprzeczności z tradycyjnym stylem życia, który przetrwał głównie na odizolowanych terenach wiejskich. Jego częścią są małe społeczności, złożone z indiańskich chłopów, którzy żyją podobnie jak ich przodkowie. Kulturalne pozostałości po wielkich cywilizacjach indiańskich (np. Chichén Itzá czy Tulum) współistnieją obok kolonialnych miast hiszpańskich, takich jak: Taxco czy Querétaro. Różnice pomiędzy poszczególnymi regionami, wyrażające się w kulturze, architekturze, kuchni i sposobie gospodarowania są cechą charakterystyczną dla współczesnego Meksyku.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Meksyk, Meksyk, DF