Litwa

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Litwa  
Informacje o kraju kod państwowy: LT
kontynent: Europa
stolica: Wilno
języki: litewski

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800
GPS: 56 00 N, 24 00 E
energia elektryczna: 220V/50Hz

jednostka monetarna:
Lit litewski: LTL
1LTL = 0.367 USD
1LTL = 0.290 EUR

kod telefonu: +370-52

Porady podróży i ostrzeżenia Litwa
Turystyka Kraju, znajduje się w geograficznym centrum Europy, myte przez Morze Bałtyckie, pokryte gęstymi lasami i rzeki meandrującej i jezior, w poszanowaniu swoich tradycji, dumni z języka litewskiego, pielęgnowanie jej światowego dziedzictwa UNESCO, a otwarte na innowacje. Jeśli lubisz wycieczki na wieś, aby zobaczyć wspaniałe naturalne krajobrazy, wizyta na Litwie. Wspaniałe Mierzei Kurońskiej i piękne litewskiej parki pozostawić niezatarte wrażenie na każdym odwiedzającym. Jeśli wolisz tętniącego życiem miasta, wizyta na Litwie. Znajdziesz tu wszystkie rodzaje olśniewające rozrywki w każdym z naszych miast. Jeśli masz ochotę sobie na błogi spa, wizyta na Litwie. Nasze uzdrowiska oferują jedne z najwyższej jakości usług. Jeśli kochasz uroczystości, wizyta na Litwie. Litwini znak wszystkich miły wakacje z tradycyjnych uroczystości, zabawy i festiwale. Jeśli lubisz obfite posiłki, wizyty na Litwie. Będzie można spróbować naszych pysznych kuchni krajowej i międzynarodowej. Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej gościnności, to musisz odwiedzić Litwę!
Kultura Kultura Litwy miały wpływ geografii, wydarzeń historycznych i ruchów artystycznych. Różne zmiany kulturowe miejsce w całej transformacji Litwy z byłych krajów Związku Radzieckiego do niepodległego państwa bałtyckie. Litewski jest językiem urzędowym na Litwie, a większość Litwinów to katolicy. Folk jest wpływowym gatunkiem w muzyce litewskiej, literatury i filmu.
Kuchnia Litewskiej kuchni oferuje produkty dostosowane do chłodny i wilgotny klimat północnej Litwy: jęczmień, ziemniaki, żyto, buraki, warzywa, owoce i grzyby są uprawiane lokalnie i produkty mleczne są jednym z jej specjalności. Ponieważ akcja jego klimat i praktyk rolniczych z Europy Wschodniej, kuchni litewskiej ma wiele wspólnego z Europy Wschodniej (polski, ukraiński), a akcje pewne podobieństwa do kuchni skandynawskiej również, węgierski, rumuński, gruziński kuchni oraz kuchni aszkenazyjskich. Niemniej jednak ma swoje charakterystyczne cechy, które zostały utworzone przez różne wpływy w historii kraju długa i trudna.
Klimat Litwa ma klimatu w połowie drogi między morskim a lądowym. Pogoda jest zmienna, z łagodnym, lata mokre zimy i zimna. Temperatury zimą są zazwyczaj poniżej zera. Opady deszczu rozprzestrzenia się przez cały rok, ale deszcz ma tendencję do spadku na wybrzeżu. Lato to sezon i wysokiej wilgotności nieba deszczu są częste.
Język Lietuviešu (lietuvių kalba) ir Valsts valodas Lietuvas un ir atzīta par vienu nie oficiālajām valodām Eiropas Savienībā. Ir aptuveni 2. 960. 000 dzimtā lietuviešu runātāju Lietuva un aptuveni 170. 000 ārzemēs. Lietuviešu baltu valodu, ir cieši saistīti ar Latvijas, lai gan krawat nav savstarpēji saprotamas. Tas ir rakstīts pielāgota versija romiešu skriptu. Lietuviešu valoda, domājams, ir vispiesardzīgākajiem dzīvo indoeiropiešu valodu, saglabājot daudzas nie indoeiropiešu Proto funkcijas tagad ir zaudējuši ari citās valodās indoeiropiešu.
Zakupy Jeśli nie jesteś Łotwy lub Polski, prawdopodobnie nie doszło do Wilna na zakupy. Jednak zakupy jest zabawa, a w przypadku niektórych produktów (zwłaszcza Litwy alkoholu, papierosów i bursztynu) cholernie dużo tańszy niż na Zachodzie. Głównych centrów handlowych w Wilnie można podzielić równo na dwa obszary Starego Miasta (antyki, bursztyn, książki stare i nowe i kilka ciekawych dzieł sztuki) i części miasta eleganckich ulic, Gedimino (ubrania, telefony komórkowe i więcej książek). Miasta rynki są również warto odwiedzić dla autentycznego, blast do przeszłości doświadczenie jeśli nic innego, jak rzeczywiście są coraz dużych centrów handlowych na brzegu miasta, gdzie między innymi znajdziesz wszystkie ubrania i sklepy obuwnicze, którą wybraliśmy nie do listy tutaj.
Waluta Lita litewskiego (ISO waluty kod LTL, symbolizowane jako Lt; mnogiej litai lub Litu) jest walutą Litwy. Jest on podzielony na 100 centų (dopełniacz przypadku; pojedynczej centas, mianowniku liczby mnogiej centai). Litów wprowadzono po raz pierwszy w 1922 roku po I wojnie światowej, kiedy Litwa ogłosiła niepodległość i został przywrócony w dniu 25 czerwca 1993 roku, po okresie wymiany waluty z rubla na lita z tymczasową talonas następnie w miejscu. Nazwa była wzorowana na nazwę kraju (podobnie jak Łotwa i łata). Od 1994 do 2002, lita była związana do dolara amerykańskiego w wysokości od 1 do 4. Obecnie kurs lita jest powiązany z euro w wysokości 3, 4528 do 1. Euro ma zastąpić kurs lita do 1 stycznia 2010 r. , ale ze względu na obecny poziom inflacji i kryzysu gospodarczego, termin ten zostanie opóźniony o kolejne cztery lata do dnia 1 stycznia 2014 roku.

Wilno, Litwa

Sobota 29, Luty

Z wikipedii o Litwa

Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w EuropiePodawane są dwa regiony: Europa Północna.

Pierwsza wzmianka o Litwie pochodzi z 14 lutego 1009, jednak państwo litewskie powstało dopiero w wieku XIII. W XIV wieku ówczesne Wielkie Księstwo Litewskie było największym państwem w Europie, w 1385 weszło w związki z Polską, które przerodziły się w 1569 w trwałą unię realną (unia lubelska). W latach 1795–1918 Litwa znajdowała się pod władzą rosyjską. W 1918 powstała niepodległa Republika Litewska, w 1940 przekształcona w Litewską Socjalistyczną Republikę Radziecką. 11 marca 1990 Litwa ogłosiła deklarację niepodległości.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Litwa, Wilno