Ryga

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Zdjęcia Ryga
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia Ryga w Panoramio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorii handlowych Ryga
Kategorie informacji
Porady podróży i ostrzeżenia Ryga
Turystyka Między nordyckich i bałtyckich miast Ryga turystycznych oceny jest uznawany za miasto kulturowe i historyczne, ale sztuka jest w Helsinkach, Kopenhadze i Malmö. Włącz Tallinn uznane za romantyczne
Zakupy Tak można oficjalnie spadku pusty frazes półki z dawnego bloku wschodniego - jest to około dwudziestu lat nieaktualne po wszystkim. Te dni można znaleźć w Rydze oferuje wszystkie odmiany i jakości, jakiej oczekują miasta zbliża się 1 mln wielkości i można mieć mnóstwo zabawy zakupy dla znanych marek w spanking nowych centrów handlowych. Ostrzegamy jednak, że zachodnie etykiety są czymś w rodzaju symbol statusu na Łotwie i jako takie mogą być droższe niż w kraju. Łowców okazji może preferować, aby zobaczyć co renomowanych krajowych sklepów oferuje - na prawdziwe okazje obniżenia ceny sprawdzić Market Riga Central.
Koszt Jedzenie i napoje w restauracji i pubie: - Fish and chips - 3 LVL / 4 EUR / 3 GBP - Szybki posiłek (hamburgery, frytki, cola) - 3 do 5 LVL / 4 do 7 EUR / 3 do 5 GBP - Posiłki w lokalnej restauracji żywności - od 5 do 7 LVL / 7 do 10 EUR / 5 do 7 GBP - posiłek w taniej restauracji - 2, 50 LVL / 4 EUR / 2, 50 GBP - Posiłki w normalnej restauracji - 6 LVL / 9 EUR / 6 GBP - Posiłki w drogiej restauracji - od 20 LVL / 30 EUR / 20 GBP - Papierosy, jedno opakowanie - 3 LVL / 4 EUR / 3 GBP
Zabytki Najważniejszych atrakcji turystycznych Łotwy są skoncentrowane w Rydze. Jest zatem możliwe, aby odwiedzić je wszystkie w jeden dzień, ponieważ są one głównie zlokalizowane na Starym Mieście lub w granicach historycznego centrum miasta. Rundala Palace i Turaida zamku najbardziej popularnych atrakcji turystycznych poza stolicą.

Ryga, Łotwa

Poniedziałek 25, Maj

Z wikipedii o Ryga

Ryga (łot. Rīga, niem. Riga, est. Riia, liw. Rīgõ, fin. Riika, jidysz ריגע, Rige, ros. Рига, Riga, ukr. Рига, Ryha) – stolica Łotwy, miasto położone nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Jest głównym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym, komunikacyjnym (port morski, lotniczy i węzeł kolejowy Ryga Centralna), kulturalnym i naukowym kraju. Posiada liczne zabytki, w tym jeszcze z czasów średniowiecza. Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

Liczba mieszkańców: miasto 723, 9 tys. (2007), aglomeracja 850 tys. (2007).
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do: