Węgry

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Węgry  
Informacje o kraju kod państwowy: HU
kontynent: Europa
stolica: Budapeszt
języki: węgierski

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 850/1900
GPS: 47 00 N, 20 00 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Forint węgierski: HUF
1HUF = 0.005 USD
1HUF = 0.004 EUR

kod telefonu: +36-1

Porady podróży i ostrzeżenia Węgry
Turystyka Istnieje długa historia turystyki na Węgrzech i na Węgrzech na świecie thirteenth najczęściej odwiedzanym krajem turystycznym w 2002. Tourism wzrosła o prawie 7 procent w latach 2004 i 2005. Europejski odwiedzających stanowią ponad 98 procent turystów Węgier. Austria, Niemcy, Słowacja dostawy największe ilości odwiedzających do kraju. Większość turystów podróżujących samochodem i zatrzymać się na krótki okres czasu. Sezon turystyczny na Węgrzech jest od kwietnia do października. Lipiec i sierpień to szczyt turystycznych months. Budapest jest krajem najczęściej odwiedzanym przez turystów.
Kultura Kultura Węgry charakterystyczny styl własnych na Węgrzech, różnorodne i zróżnicowane, począwszy od stolicy Budapesztu na Dunaju, na Wielkiej Nizinie graniczy Ukraina. Węgry były wcześniej (do 1918) połowa Austro-Węgier. Węgry mają bogatą tradycję ludową, na przykład: hafty, urządzone potterys, budynki i rzeźby. Węgierski zakresy muzyki z rapsody Franciszka Liszta do muzyki ludowej i składa się muzyki ludowej pod wpływem pieśni i muzyki Romów. Węgry bogatej i barwnej literatury, wielu poetów i pisarzy, chociaż nie wiele są dobrze znane za granicą ze względu na ograniczone rozpowszechnienie języka węgierskiego jest uralskich języka. Niektóre zauważyć autorów obejmują Sándor Marai i Imre Kertész, którzy zyskują uznanie w ostatnich dziesięcioleciach. János Kodolányi był bardziej znany w połowie XX wieku we Włoszech i Finlandii. Imre Kertész Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 2002 roku. Péter Esterházy jest znany i popularny w Austrii i Niemczech, a Magda Szabó stał się znany w Europie w ostatnim czasie, jak również.
Kuchnia Węgierski lub Magyar kuchni charakterystycznej kuchni narodowej Węgier i jego podstawowy grupy etnicznej, Węgrów. Tradycyjne Dania kuchni węgierskiej oparte są głównie na mięso, warzywa sezonowe, owoce, świeże pieczywo, sery i miód. Przepisy są oparte na wielowiekowej tradycji przypraw i metody przygotowania.
Klimat Najlepszy czas na podróż do Węgier w późnym latem, gdy pogoda jest ciepła i stosunkowo suche. Węgry mają klimat kontynentalny z pór roku, a duże zróżnicowanie między zimą i warunkach letnich. Zimą pogoda jest bardzo zimno ze śniegiem pokrywając ziemię przez kilka tygodni i potężny Dunaj zamarznie. Wiosna i wczesne lato narażonych na silne opady deszczu. Temperatury w lecie może osiągnąć 82 ° F (28 ° C) lub wyższych.
Język Węgier jest uralskich język z około 15 milionów osób na Węgrzech, w Rumunii, Serbii, Ukrainy i Słowacji. Istnieje również wiele osób pochodzenia węgierskiego w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, USA, Kanada i Australia
Zakupy Węgry zakupy jest pełna zabawy i podniecenia. Istnieje wiele centrów handlowych, ośrodków i rynków, które znajdują się w różnych węgierskich miastach. Kompleksy te zakupy są najlepsze miejsca na ubrania zakupu, buty, żywność, wino, książki, meble, płyty CD z muzyką, książki i wiele wiele innych przedmiotów. Węgry są bardzo słynie z lokalnego wina. Ogromna kolekcja wina jest dostępna na rynkach Węgier, sklepów i magazynów. Rissling, Bikaver, ouff, Tokaj i Zweiguelt kilka na imię. Węgry słynie zębów słodycze. Istnieje ogromna różnorodność tort i ciasto sklepów na Węgrzech, gdzie zbiór pyszne słodycze, czekoladki i ciastka są dostępne. Sklepy znajduje się na międzynarodowej stacji kolejowej są dość słynie słodycze. Budapeszt ma jedne z największych centrów handlowych jak MOM Park, Europark, West End City Center, Mammut i Polus Center. Znajduje się 70 centrów handlowych, sala kinowa i restauracja w popularnym Park mamo.
Koszty Węgry nie uznaje się za drogie dla turystów zagranicznych, jednak od czasu przejścia w 1989 r. ceny zmieniło się wiele. Obecnie można kupić wszystko, co są używane w domu lub potrzebujesz. Na Węgrzech wszystkie międzynarodowe karty kredytowe są akceptowane. Zwykle jest to znak na drzwiach w miejscu, jeśli zaakceptują. Wymiany pieniędzy można dokonać w bankach, biurach podróży, lub w kantorach w głównej dzielnicy handlowej. Tipping jest miejsce na Węgrzech. Końcówka powinna wynosić 10% kosztów usług, ale tylko jeśli jesteś z niego zadowolony.
Waluta Po pierwsze, Węgry są członkiem Unii Europejskiej, ale nie rozpoczęły się jeszcze z Euro. W wielu miejscach nadal można płacić w euro, ale oczekiwać forintów z powrotem. Jeśli nie płacić Euro w sklepach zazwyczaj daje trochę za Euro, tak byś lepiej iść zmienić Euro, a następnie wrócić do sklepu i zapłacić forintów (na przykład w McDonalds). Forint jest oficjalną walutą na Węgrzech. Jeśli chcesz, aby zrozumieć, ile w przybliżeniu pieniądze używasz, zwykle można ją obliczyć w ten sposób: 1 dolar amerykański = 210 Forint 1 euro = 275 forint

Budapeszt, Węgry

Piątek 22, Styczeń

Z wikipedii o Węgry

Węgry (węg. Magyarország ; Republika Węgierska, Magyar Köztársaság) – państwo w Europie Środkowej. Od 1999 roku należy do NATO, a od 2004 roku należy do Unii Europejskiej.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Węgry, Budapeszt