Ghana

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Ghana  
Informacje o kraju kod państwowy: GH
kontynent: Afryka
stolica: Akra
języki: angielski

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: nie

GSM: 900
GPS: 8 00 N, 2 00 W
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Cedi Ghany: GHS
1GHS = 0.51 USD
1GHS = 0.42 EUR

kod telefonu: +233-21

Porady podróży i ostrzeżenia Ghana
Turystyka Do roku 1993 Ghana turystyki prawie nie wkład do gospodarki krajowej, ale w tym roku Ministerstwo Turystyki powstała. Służba ta została potem zmieniona w Ministerstwie Turystyki i Diasporan Relations. Od tego czasu, ministerstwo stara się poprawić gospodarkę Ghany oraz z sukcesem! Ważne atrakcji turystycznych, które dokonały Ghana turystyki bardziej popularne są, między innymi, wiele parków narodowych, Cape Coast, Centrum Kultury w Kumasi i Kwame Nkrumah Mauzoleum w Akrze. Jako turysta w Ghanie, nie musisz się martwić mówiąc językiem. Lokalnych języków w Ghanie obejmuje Akan, Ewe, Ga, Dagbani, Nzema i Hausa, ale językiem urzędowym jest angielski. Dlatego będzie to łatwe dla Ciebie, aby się rozumieć, gdziekolwiek pójdziesz.
Kultura Ghana to kraj 24 mln ludzi składający się z ponad 60 grup etnicznych. Pięćdziesiąt dwa główne języki i setki dialektów mówionych w Ghanie i angielski, język urzędowy Ghanie, jest używany przez wielu. Podobnie jak większość innych krajów Afryki Ghana ma bogate tradycje, które różnią się od grupy etnicznej do innych.
Kuchnia Kuchni Ghany jest kuchni Ghany. Istnieją różnorodne potrawy z każdej grupy etnicznej, plemienia i klan z północy na południe i ze wschodu na zachód. Żywność się różnić w zależności od pory roku, pory dnia i okazji. Ghany Dania główne w przeciwieństwie do innych kultur są zorganizowane wokół odcinkowych w skrobię, takie jak ryż, fufu, Banku / etew, kenkey / dokonu, tuozafi, dzidzii, akplidzii, yakeyake, eto, akyeke itp. , z którymi sos lub zupę nasycone ryb, ślimaków , mięsa lub grzybów jest śniadanie.
Klimat Klimat jest tropikalny, ale stosunkowo łagodny dla szerokości geograficznej. Różnice klimatyczne między poszczególnymi częściami kraju mają wpływ słońca podróży na północ lub południe od równika i odpowiednie położenie intertropical strefy konwergencji, granica między wilgotne wiatry południowo-zachodnim i suche wiatry północno-wschodnim. Z wyjątkiem północy, są dwie pory deszczowe, od kwietnia do czerwca i od września do listopada. Silne porywy wiatru występują w północnej w marcu i kwietniu, a następnie okolicznościowe deszczu aż do sierpnia i września, kiedy opadów osiąga swój szczyt. Średnia zakresie temperatur pomiędzy 21 ° i 32 ° C (70-90 ° C), wilgotność względna od 50% do 80%. Opadów wynosi od 83 do 220 cm (33-87 cali) w roku.

Akra, Ghana

Niedziela 31, Maj

Z wikipedii o Ghana

Ghana (Republika Ghany, ang. Republic of Ghana) – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Nazwa kraju w języku Asante oznacza "Król - Wojownik". Pochodzi od przedkolonialnego, średniowiecznego Imperium Ghany, które jednak rozciągało się na terenach dzisiejszego Mali i Mauretanii. Handel z Europejczykami został po raz pierwszy nawiązany już w XV w., natomiast przedkolonialne królestwo Aszanti zachowało niepodległość aż do roku 1870, w którym to zostało skolonizowane przez Wielką Brytanię. Niepodległość odzyskała w roku 1957.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Ghana, Akra