Francja

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Francja  
Informacje o kraju kod państwowy: FR
kontynent: Europa
stolica: Paryż
języki: francuski

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800/3G
GPS: 46 00 N, 2 00 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Euro Unii Europejskiej: EUR
1EUR = 1.2656 USD


kod telefonu: +33-1

Porady podróży i ostrzeżenia Francja
Turystyka Wakacje w Francji doświadczonych konsultantów jest na bieżąco z hotele, wycieczki, rejsy, Ośrodki narciarskie, ubezpieczenie podróżne, bilety lotnicze i inne produkty różnych zalecamy regularnie odwiedza Francję na wakacje i wycieczki kontroli. Każdy doradca wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia wspaniale niezapomniane wakacje specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb. Zróbmy badania i znaleźć odpowiedzi na zapewnienie wypoczynku jest niezapomnianym wydarzeniem.
Kultura Kultury Francji i Francuzów została ukształtowana przez geografię, głęboką wydarzeń historycznych, i zagranicznej i wewnętrznej siły i grupy. Francja, w szczególności w Paryżu, odegrała ważną rolę jako centrum kultury wysokiej i sztuki dekoracyjnej od XVII wieku, najpierw w Europie, a od XIX wieku, na całym świecie. Od końca XIX wieku, Francja również odgrywa ważną rolę w kinie, modzie i kuchni. Znaczenie kultury francuskiej przybywa i ubywa w ciągu wieków, w zależności od gospodarczego, znaczenie polityczne i wojskowe. Francji, do dziś kultura jest oznaczony, zarówno przez duże różnice regionalne i społeczno-ekonomicznych i silne tendencje zjednoczenia.
Historia Otwarta przestrzeń, piękno przyrody, namacalne poczucie historii - ludzie przychodzą do Francji na tych wszystkich powodów i ze względu na znakomitą savoir-vivre narodu francuskiego. Mamy zakopane głęboko we Francji i odkryła najbardziej hojny, fascynujące gospodarzy. Znajdziesz eleganckie zamki nadal w rękach rodziny od wieków, domki wśród skał i szczytów dla narciarzy i wędrowców, Pokoje gościnne przerywana wzdłuż Loary i Dordogne, idealne dla wycieczek rowerowych i wszędzie, wysokiej jakości regionalnej żywności. Mamy specjalne miejsce w miastach na rynku i przez morza i pięknej kolekcji paryskiego miejscach też.
Jedzenie Rich kuchni to jeden z największych francuskich skarbów. Francuzi są bardzo uzależnieni od swoich rodzin, aby zawsze starają się znaleźć jak najwięcej okazji mieć trochę czasu na stole z rodziną i przyjaciółmi. Większość ludzi we Francji rozpocząć dzień od śniadania, które jest znane jako le petit déjeuner. Ich śniadanie składa się z kawy i gorącej czekolady. Lunch jest uważane za spokojnie romans przez Francuzów, ale w kilku kursach posiłki są wliczone w ich menue lunch. Oni w większości, jak do każdej sałatki obiad w sezonie letnim, a zimą lubią jeść gorącą zupę. Jednak mięso, ryby, sery, owoce i desery są często korzystają również jako posiłek obiad przez Francuzów.
Zakupy Z szeroki wybór sklepiki, ogromne domy towarowe i rynki popularne, można łatwo czują się przytłoczeni. Daj nam Cię w te strony o tematyce specjalnie na zakupy znaleźć niekończące się skarby z naszego wyboru najlepszych adresów, kupuje najlepsze i zalecenia. Luksusowy Francuzów: zakupy, zakupy, zakupy! Na żywo to niezapomniane przeżycie zakupy podczas wakacji we Francji!
Koszty To nieprawda, że ​​Paris jest drogie. Jest możliwe, dla dwóch osób do odwiedzenia Paryża na kilka dni i wydać mniej niż 100 € na osobę dziennie w hotelach i trzy posiłki ogółem. To trochę łatwiej, jeśli jesteś gotów wydać 150 € na osobę, zwłaszcza w zatłoczonych sezonu turystycznego. Jeśli zostajesz na tydzień lub dwa, można wynająć małe mieszkanie, więcej miejsca i wygody, o ile w przygotowaniu kilka własnych posiłków, może podzielić się koszty zakwaterowania z inną parą, i obniżyć koszty codziennej zakwaterowania i żywności zaledwie 60 € do 80 € za osobę za dzień. (Spróbuj, że w Nowym Jorku, Londynie lub Tokio!) Euro za euro, Paryż oferuje doskonały stosunek wartości do ceny.
Język Francuski (français, IPA: [fʁɑsɛ]) to język romański używany jako pierwszy język we Francji, francuskojęzycznej Szwajcarii, Walonii i Brukseli w Belgii, Monako, regionów i Acadia w Quebec Kanada, i przez różne społeczności gdzie indziej. Drugiego języka francuskiego głośniki są rozmieszczone w wielu częściach świata, najwięcej z nich mieszka w Afryce francuskojęzycznej

Paryż, Francja

Poniedziałek 11, Grudzień

Z wikipedii o Francja

Francja (fr. France, wym. fʀɑ̃s), Republika Francuska (République française, fʀɑ̃sɛz) – państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej.

Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Antylami Holenderskimi. Kraj jest także połączony z Wielką Brytanią przez tunel pod kanałem La Manche.

Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również piątym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji zawarte są w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej "liberté, égalité, fraternité " ("wolność, równość, braterstwo"). Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, wchodzi także w skład m. in. Frankofonii, G8 oraz Unii Łacińskiej. Należy do Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo weta.

Francja ze względu na swoją liczbę ludności, potencjał gospodarczy, pozycję w Europie, silną armię (trzeci po Rosji i USA arsenał nuklearny), uchodzi za jedno z najpotężniejszych państw świata.

Nazwa "" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. W otaczającym Paryż regionie Île-de-France powstało państwo francuskie.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do:

Galeria zdjęć

Francja, Paryż