Etiopia

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Etiopia  
Informacje o kraju kod państwowy: ET
kontynent: Afryka
stolica: Addis Abeba (Addis Ababa)
języki: amharski

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: nie

GSM: 900
GPS: 8 00 N, 38 00 E
energia elektryczna: 220V/50Hz

jednostka monetarna:
Birr etiopski: ETB
1ETB = 0.114 USD
1ETB = 0.090 EUR

kod telefonu: +251-1

Porady podróży i ostrzeżenia Etiopia
Turystyka Turystyka w Etiopii stanowiły 5, 5% kraju produktu krajowego brutto (PKB) w 2006 roku, po zaledwie wzrosły o 2% w roku poprzednim. Rząd okazuje swoje zaangażowanie i chęć do rozwoju turystyki poprzez szereg inicjatyw. Turystyka jest funkcjonalny element redukcji ubóstwa Etiopii Strategii (PRSP), które ma na celu zwalczanie ubóstwa i promowania rozwoju gospodarczego.
Klimat Sunshine jest praktycznie gwarantowane. Jest pora deszczowa od połowy czerwca do końca września, ale do końca roku panowania jasne niebo, nigdy o temperaturze ogólnie wznoszące się ponad trzydziestką. Tylko na gorące i wilgotne brzegi nizinnych zachodniej, wschodniej i południowej Etiopii do temperatury pełzanie powyżej 30 ° C.
Język Jest 90 poszczególnych języków Etiopii według Ethnologue [1] (niektóre 77 zgodnie z 1994 r. spisu ludności). Większość należy do afroazjatycka rodziny językowej (semickich, Cushitic i Omotic), z nilo-saharyjskiej językach także wypowiedziane przez naród Nilotic mniejszości etnicznych. Charles A. Ferguson zaproponował Etiopii obszaru językowego, charakteryzują wspólne cechy fonologiczne i gramatyczne w 1976 roku. Obszar ten język (sprachbund) zawiera afroazjatycka językach Etiopii, a nie nilo-saharyjskiej językach. W 2000 roku, Mauro Tosco zakwestionował ważności pierwotnego wniosku Fergusona. Nadal nie ma porozumienia wśród uczonych na ten temat, ale Tosco ma co najmniej osłabiona powództwo Fergusona.
Jedzenie i picie Menu w najlepszych hotelach oferujące Dania kuchni międzynarodowej i Addis Abebie posiada również wiele dobrych restauracji chińskiej, włoskiej i indyjskiej. Tradycyjne restauracji w większych miastach służyć żywności w wielkim sposobie wokół kolorowych kosz-splot tabeli o nazwie masob. Specjalności: • Etiopii żywności opiera się na potrawy o nazwie we't (mięso, kurczaka lub warzywa, gotowane w ostrym sosie) i podawane z lub na injera (płaski chleb, gąbczasta). • Shivro i Misir (ciecierzyca i soczewica, Etiopii-style). • Tibs (chrupiące smażone steki). • Kitfo (surowe lub bardzo rzadko mielonej wołowiny marynowane w bardzo gorącej chili w proszku). • Istnieje szeroki wybór ryb, w tym jedynym, Czerwony lucjan morza, ryby jeziora, pstrąga i krewetki.

Addis Abeba (Addis Ababa), Etiopia

Środa 3, Czerwiec

Z wikipedii o Etiopia

Etiopia (Federalna Demokratyczna Republika Etiopii – w języku amharskim ኢትዮጵያJeśli tam, gdzie oczekujesz wyrazów amharskich, widzisz sekwencję znaków zapytania w rodzaju "?? ???", oznacza to, że nie masz odpowiedniej czcionki zainstalowanej w swoim systemie. Skorzystaj np. z czcionki GFZemen (gotowa do instalacji) lub.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.