Praga

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Zdjęcia Praga
 
 
 
 
Zdjęcia Praga w Panoramio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kategorii handlowych Praga
Kategorie informacji
Porady podróży i ostrzeżenia Praga
Turystyka Praga Informacji Turystycznej Praga (Praha w języku czeskim) był starożytnej stolicy Królestwa Czech Karola IV, i odegrał kluczową rolę w rozwoju Europy Środkowej od czasów średniowiecza. Jego epicka historia stworzyła tętniącego życiem miasta wspaniałe budynki i piękne kwadraty stare, w wyniku czego dzisiaj, Praga jest jednym z najpiękniejszych miast. Jak odwiedzających wzrosła do Pragi, turystyka stała się istotne znaczenie gospodarcze dla miasta.
Cultura Praga to prawdziwy skarb kultury, pełne fascynujących muzeów, galerii, teatrów i sal koncertowych. W mieście regularnie odbywają się liczne prestiżowe wystawy, wydarzenia i wiele innych międzynarodowych festiwalach niż można wstrząsnąć bardzo duży kij at. In historycznym znaczeniu, Praga zawsze była miasta kultury wpływ: Mozart napisał "Don Giovanni" tutaj, wielki czeskiego kompozytora Antonina Dvoraka spędził większość swojego życia tutaj, a Franz Kafka jest jednym z miast najbardziej znanych synów.
Zabytki Zabytki Praga jest przewodnikiem miasta z lokalnej perspektywy. Idziemy tych ulicach codziennie i znaleźć nowe ekscytujące detale podzielić się z czytelnikami. Tak, wprowadzają nas pytania, dużych i małych, a my pomożemy odpowiedzieć - najlepiej wykorzystać podróży do naszego wyjątkowego miasta. Na początek, spojrzeć na główne atrakcje. Albo, sprawdź nasze ulubione ukryte zabytków. Tak więc, jeśli jesteś na krótki wypad lub wakacje już nie będziesz się nudzić. Istnieje ogromna kolekcja muzea, koncerty, restauracje oraz tętniące życiem sceny nocne rywalizować każdego europejskiego miasta. Być może nasza ulubiona część życia tutaj są niekończące się obrazy i dźwięki. Spotkamy tu wszystkie ogrody, kostka brukowa, parków i pomników świeży i romantyczny. Kochamy się na uboczu-path i mamy nadzieję, że przedsięwzięcie jest zbyt.
Zakupy Ilość i jakość produktów dostępnych w Republice Czeskiej znacznie się poprawiła od początku lat 1990. Najbardziej widocznym zmiany widoczne są w Pradze, gdzie wiele nowych hipermarketów i centrów handlowych, które pojawiły się w ostatnich latach. Wzrost konkurencji i popytu doprowadziły do ​​lepszego wyboru, poprawę obsługi klienta i niższe ceny, co czyni zakupy bardziej odświętny charakter.
Jedzenie i picie Kuchnia czeska jest dość ciężki. Dużo mięsa (najczęściej wieprzowe lub wołowe) z knedlami, ziemniaków lub ryżu, w sosie. Tradycyjna kuchnia czeska jest wieprzowina z knedlami i kapustą (veprove, knedliky zelí), podawane zawsze z szklanką piwa. Tradycyjne rozrusznik jest gorąca zupa. Do najbardziej znanych napojów Czech jest piwo (piwo). Half-miotu szkła jest często tańsze niż kawa Coke lub filiżankę. Najbardziej znane czeskie piwo Pilsner jest. Jego nazwa pochodzi od miasta w zachodnich Czechach o nazwie Plzen (Pilzno w języku niemieckim). Zazwyczaj każdy pub jest dostarczany przez jednego browaru. Oznacza to tylko jedna marka piwa są dostępne, ale kilka typów mogą być w ofercie. Zazwyczaj jest piwo jasne typu projektu (Svetle) oraz w wielu piwiarniach służą specjalne mocne, ciemne piw (tmave). Jeśli chcesz spróbować oryginalnego czeski likier, aby Becherovka. Jest to słodko-gorzka, żółty napój ziołowy. Może być podawane zarówno jako aperitif i likier lub rozcieńczony z tonikiem.

Praga, Czechy

Poniedziałek 23, Maj

Z wikipedii o Praga

Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag, ang. Prague) – stolica i największe miasto Republiki Czeskiej. Znajduje się w centralnej części kraju, nad rzeką Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.

Praga jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą większości czeskich urzędów centralnych (w tym parlamentu, prezydenta i rządu), związków wyznaniowych działających na terenie Czech, a także licznych firm, stowarzyszeń, organizacji i uczelni wyższych. Stanowi najważniejszy w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy, posiada również międzynarodowy port lotniczy i sieć metra.

Dzisiejsza Praga powstała w 1784 r. z połączenia pięciu wcześniej samodzielnych, lecz powiązanych ze sobą organizmów, których początki sięgają średniowiecza: Starego Miasta, Nowego Miasta, Josefova, Małej Strany i Hradczan – siedziby władców czeskich. Od 1992 r. zabytkowe centrum miasta znajduje się liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

Według tradycji oryginalna czeska nazwa miasta Praha pochodzi od czeskiego słowa práh - próg. Etymologia nazwy miasta zbudowanego nad progiem lub jazem - rzecznym brodem pochodzi od historycznej nazwy przeprawy przez Wełtawę w okolicy dzisiejszego Mostu Karola.

Według danych z 2008 r. liczba ludności miasta wynosi 1 226 697 osób (1. miejsce w Czechach), natomiast powierzchnia – 496 km² (również 1 miejsce w Czechach). Praga oficjalnie podzielona jest na dziesięć obwodów, które z kolei dzielą się na dzielnice. Obszar metropolitalny Pragi liczy, według danych Eurostatu z 2004 r., 1 964 750 mieszkańców.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do: