Czechy

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Czechy  
Informacje o kraju kod państwowy: CZ
kontynent: Europa
stolica: Praga
języki: czeski

Członkostwo w UE: tak
Członkostwo w NATO: tak

GSM: 900/1800/3G
GPS: 49 45 N, 15 30 E
energia elektryczna: 230V/50Hz

jednostka monetarna:
Korona czeska: CZK
1CZK = 0.044 USD
1CZK = 0.035 EUR

kod telefonu: +420-2

Porady podróży i ostrzeżenia Czechy
Zakupy Odpowiedź na to, co jest typowym produktem Czech jest długa. Kryształy Czeski, huty szkła, porcelany, Granat Biżuteria, zabawki, Malarstwo, Clay, stare drewniane Reprodukcje Tkanina, Spirits. Sklepy sprzedają również odmiany nie-Czech elementów, takich jak Babushkas. Sprzedam flet gliny na Most Karola następnie udać się do wspaniałych sklep projektowania ceramiki młodych czeskich artystów.
Turystyka Republika Czeska leży w sercu Europy Środkowej i w jej centrum jest w pięknym i historycznym centrum Pragi. Z populacją około 1, 3 mln mieszkańców, miasto leży po obu stronach rzeki Wełtawy w środku Czech, który jest jednym z trzech historycznych terytoriów Czech, inne są Moraw i Śląska. Miasto ma siedem "rejony Rozdział" lub dzielnic. North & Western Suburbs Jest to głównie obszar budynków mieszkalnych i parków, zawierające w Pradze największy park - Stromovka. . . .
Kuchnia Kuchni czeskiej ma zarówno wpływ i pod wpływem kuchni w okolicznych krajach. Wiele grzywny ciast i ciastek, które są popularne w Europie Środkowej powstała w Czechach. Kuchnia czeska jest naznaczona szczególnym naciskiem na Dania mięsne. Wieprzowina jest dość powszechne, wołowiny i kurczaka są również popularne. Gęsi, kaczki, króliki i dziczyzna serwowane są. Ryba ta występuje rzadko, od czasu do czasu wyjątkiem świeże pstrągi i karpie, które serwowane jest na Boże Narodzenie.
Klimat Republika Czeska Central European umiarkowany i przejściowy klimat, z zmiany wynikające z topografii kraju. Klimat jest umiarkowany z chłodnym latem i zimno, pochmurno i wilgotne zimy. Średnia temperatura w Pradze waha się od około -1 ° C (30 ° F) w styczniu do 19 ° C (66 ° F) w lipcu. Na ogół łagodny klimat oceaniczny panuje w Czechach. Rozkład opadów jest duży wpływ zachodnie wiatry, a jej zmienność jest ściśle skorelowany z ulgą. Ponad trzy piąte opadów w okresie wiosennym i letnim, co jest korzystne dla rolnictwa. Zakres opadów wynosi od 50 cm (20 in) do ponad 127 cm (50 in); opadów wynosi poniżej 58 cm (23 in) w zachodnich Czechach i na Morawach Południowych. Czytaj więcej: Klimat - Czechy - średnio http://www. nationsencyclopedia. com/Europe/Czech-Republic-CLIMATE. html temperatury # ixzz1ZERofvN5
Język Czech (/ tʃɛk /; čeština wymowy Czech: [t͡ʃɛʃcɪna]) jest Zachód język słowiański z około 12 mln native speakers, jest to język większości w Republice Czeskiej i używany przez Czechów na całym świecie. Język był znany jako Czech w języku angielskim do końca 19 wieku. Czeski jest podobny do i wzajemnie zrozumiały z słowacki i, w znacznie mniejszym stopniu, polskim i łużyckim.
Koszty Walutą Republiki Czeskiej jest korona czeska (CZK) lub korony czeskiej. The Crown dzieli się na 100 Helar, ale wszystkie sub-Crown monety inne niż marne 50 kawałek Helar nie jest już w użyciu. Czech monet składa się z 1, 2, 5, 10, 20 i 50 Korony sztuk. Banknoty są w 50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000, zwiększając rozmiar z wartości i różniących się kolorem i projekty graficzne. 50-Korony monety bimetaliczne i niepopularne z Czechami, jak twierdzą niektórzy rdzenia centrum copperclad wyskoczy, ale to nigdy nie zdarzyło mi się w ciągu 6 miesięcy żyłem tutaj. 50-Korony monety będzie zatem często stuckin się zmienić, jeśli okaże się, jesteś gościem lub turystycznych; jeśli wyjeżdża z kraju na krótko, należy spróbować go wymienić na rachunku zamiast lub być przygotowany do tkwić z nim i podjąć (choć minimalne) strat.
Kultura Centrum kulturalne Czechosłowacji osiągnięcia miały miejsce przede wszystkim w średniowieczu, a po 18 wieku. W ciągu minionych trzech stuleci, kontrola przez Niemców w wyniku tłumienia rodzimych osiągnięć i zmusił wielu artystów, muzyków i filozofów, aby mieszkać za granicą.

Praga, Czechy

Niedziela 21, Kwiecień

Z wikipedii o Czechy

Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i części Śląska AustriackiegoOprócz tego Republika Czeska obejmuje również trzy niewielkie skrawki Dolnej Austrii (Vitorazsko, Valticko i tzw. trójkąt dyjski) oraz skrawek Pruskiego Śląska (Kraik hulczyński), które zostały włączone do Czechosłowacji w 1920. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10, 5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Obowiązuje czterostopniowy podział administracyjny – na 14 krajów, 204 gminy III stopnia, 384 gminy II stopnia oraz 5661 gmin I stopnia.

W starożytności ziemie czeskie były zamieszkiwane przez celtyckie plemię Bojów, a następnie germańskich Markomanów. W VI wieku n. e. pojawiły się pierwsze plemiona słowiańskie. W IX w. Czechy zostały zjednoczone przez Przemyślidów. W roku 884 pierwszy historyczny władca Czech, książę Borzywoj I, przyjął chrześcijaństwo. W 1019 r. Brzetysław I zjednoczył Czechy i Morawy, a w 1085 r. Wratysław II został koronowany na króla. Wtedy też Czechy weszły w skład Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Po wygaśnięciu dynastii Przemyślidów na pocz. XIV wieku władzę objęli Luksemburgowie. Za czasów Karola IV Czechy, a przede wszystkim Praga, stały się centrum cesarstwa niemieckiego przeżywając swój największy rozkwit. Po XV-wiecznych wystąpieniach husytów i wywołanych tym wojnach religijnych spadło znaczenie Czech, które od 1526 r. znalazły się pod władzą Habsburgów, uzależniając się stopniowo od Niemiec. Zależność ta została przypieczętowana po wojnie trzydziestoletniej przegranej przez protestanckie Czechy. W XIX w. kraj faktycznie stał się integralną częścią Cesarstwa Austriackiego. Odrodzenie świadomości narodowej następowało dopiero po Wiośnie Ludów. W 1918 r. obszar dzisiejszych Czech wszedł w skład nowo utworzonej Republiki Czechosłowackiej istniejącej do 1939 (podział między III Rzeszę, Polskę, Węgry i marionetkową Słowację) i odrodzonej po 1945 r. jako państwo komunistyczne w strefie wpływów ZSRR. W 1989 r. upadł ustrój komunistyczny (aksamitna rewolucja), a w 1993 r. Czechosłowacja została podzielona na dwa państwa – Republikę Czeską i Słowację.

Czechy są wielopartyjną republiką parlamentarną z dwuizbowym parlamentem – Izbą Poselską i Senatem. Głową państwa jest prezydent wybierany przez parlament na pięcioletnią kadencję. Naczelny organ władzy wykonawczej stanowi rząd z czternastoma ministerstwami. Od 1999 r. Czechy są członkiem NATO, a od 2004 r. Unii Europejskiej. Należą także m. in. do Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezerwuj hotel
Od:
Aż do: