Kajmany

Informacje, które mogą być przydatne dla Twojej podróży.

Miasta Kajmany  
Informacje o kraju kod państwowy: KY
kontynent: Ameryka Północna
stolica: George Town, Georgetown
języki: angielski

Członkostwo w UE: nie
Członkostwo w NATO: nie

GSM: 1800
GPS: 19 30 N, 80 30 W
energia elektryczna: 120V/60Hz

jednostka monetarna:
Dolar kajmański: KYD
1KYD = 1.1724 USD
1KYD = 0.9264 EUR

kod telefonu: +345

Porady podróży i ostrzeżenia Kajmany
Odzież Lekkie, naturalne tkaniny, lekki płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol do pory deszczowej. Cieplej ubrania mogą być potrzebne na chłodniejsze wieczory.
Turystyka Seven-Mile Beach jest najbardziej znana z plaż na Kajmanach, ale również najbardziej ruchliwych, mniej zatłoczone plaże znajdują się wzdłuż północnego wybrzeża z Grand Cayman i na południowo-zachodnim końcu Cayman Brac. Kajmany są jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na Karaibach. Tradycyjna kultura Zachodu Indian jest bardziej widoczny na Little Cayman i Cayman Brac.
Język Kajmany. 46. 000. Narodowym lub urzędowym języku angielskim. Analfabetyzm: 97, 5% powyżej 15 roku życia. Immigrant językach: Haiti (20800), hiszpański (2210). Deaf instytucje: 1. Liczba indywidualnych języków wymienionych na Kajmanach jest 1.
Klimat Bardzo ciepły, tropikalny klimat przez cały rok, z wysokimi temperaturami moderowane przez wiatry. Najlepszy czas na wizyty w czasie suchej miesięcy, od grudnia do kwietnia, kiedy temperatury są zwykle chłodniejsze niż w lecie. Pora deszczowa jest od maja do października, ale prysznice są na ogół krótkotrwałe. Sezon huraganowy trwa od czerwca do listopada, a od wyspy są nisko położone, istnieje duże ryzyko powodzi, jeśli uderza burza.
Jedzenie i picie Istnieje silny wpływ Jamajki w kuchni narodowej, ale większość restauracji oferują międzynarodowe menu. Standardy są generalnie wysokie z dobrej obsługi i karty kredytowe są powszechnie akceptowane karty kredytowe. Bary i restauracje są dobrze zaopatrzony wszystkie napoje zwykle spożywane w Ameryce i Europie. Piwo beczkowe jest dostępny w kilku barów. Specjalności: • kurczak (kurczak marynowany w ostrych przypraw). • Ryż i groszek. • Fried babki. • chowderdishes Conch, w tym frytki, gulasz i zupę. • Mahi-Mahi (ryba). • Lobster. Gulasz Turtle •.

George Town, Georgetown, Kajmany

Poniedziałek 1, Czerwiec

Z wikipedii o Kajmany

* Kajmany (zwierzęta) – podrodzina gadów z rodziny aligatorowatych Kajmany (wyspy) – wyspy w Ameryce Środkowej na morzu Karaibskim
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.